Sluníčka

Paní učitelky:

• Bc. Eva Ledvinová
  • Bc. Hana Svobodová

Třída Sluníček se nachází v prvním patře mateřské školy. Děti navštěvují věkově smíšenou třídu od 3 let do 6 let.

O co se snažíme
Hravou formou rozvíjíme všestranně dětskou osobnost, podporujeme dětská přátelství, vytváříme pohodové prostředí, vedeme děti k samostatnosti. Snažíme se vytvářet prostředí duševní pohody pro všechny zúčastněné – spokojené dítě = spokojené rodiče = spokojená učitelka. Respektujeme individualitu každého dítěte. Pokud Vás rodiče něco trápí, nebojte se obrátit na paní učitelky, budeme Vám vždy nápomocny.

Pravidla chování ve třídě
Děti si pravidla chování stanovily společně s paní učitelkou během začátku školního roku. Snažíme se o společné dodržování pravidel. Naše společná pravidla:

• Srdíčkové – ve třídě se máme rádi a jsme velcí kamarádi.
  • Pusinkové – pusinku máme na hezká slova: nemluvíme sprostě, umíme pozdravit, poprosit, poděkovat, nekřičíme na sebe.
  • Ouškové – když kamarád v kroužku mluví, všechny děti poslouchají.
  • Šnečkové – ve třídě se pohybujeme pomalu, neběháme, neskáčeme.
  • Košťátkové – uklízíme po sobě hračky, uklízíme po sobě ve třídě i na zahradě.

Nejznámější sluníčková básnička
V rannímu kruhu v pondělí a v pátek využíváme oblíbenou básničku s pohybem Sluníčková.

Dobré ráno,

slunce vstalo,

na dětičky zavolalo.

Honem děti polezte,

projedeme se po městě.

Děti vyšly, poskákaly,

na sluníčko zamávaly.

Materiální podmínky
Třída Sluníček je prostorná, slunná, vždy tematicky vyzdobená. Děti mají k výběru několik stavebnic – Seva, Duplo, papírové kostky, polikarpová stavebnice, nespočet her pro chlapce – auta, vláčkodráha, autodráha, koberec (silnice). Děvčata si hrají především v kuchyňce s nejrůznějším dětským nádobím, plastovými potravinami, využívají sedačku k odpočinku, kočárek, panenky na oblékání. Ve třídě vyniká ponk, který je vybavený dětským nářadím. Sportovní náčiní děti mohou využívat při řízených činnostech nebo za dohledu paní učitelky. Otevřené skříně dětem nabízí množství didaktických her – několik vkládacích tvarů, labyrintů, skládaček, puzzlí, pexes, různé společenské hry. Máme tu nespočet obrázkových knih, které mají děti rády. Hračky, náčiní, knihy se snažíme průběžně doplňovat.